RB Leipzig stelt Amerikaanse trainer Marsch aan als opvolger Nagelsmann

Bron tekst / afbeelding: NOS.nl

(684 views)

RB Leipzig heeft Jesse Marsch aangesteld als vervanger van de naar Bayern München vertrekkende trainer Julian Nagelsmann. De 47-jarige Amerikaan komt over van RB Salzburg en heeft een contract getekend voor twee seizoenen.

Nagelsmann, de huidige trainer van de nummer twee van de Bundesliga, tekende ruim een week geleden een contract voor vijf jaar bij concurrent Bayern München. De 33-jarige trainer, voor wie naar verluidt 25 miljoen euro is betaald, werd zodoende in een klap de duurste trainer ooit.

Geen onbekende

Met Marsch haalt Leipzig geen onbekende in huis. De Amerikaanse trainer zat in het seizoen 2018/2019 al als assistent van toenmalig hoofdcoach Ralf Rangnick op de bank en heeft sinds de zomer van 2019 RB Salzburg onder zijn hoede.

Onder de leiding van Marsch pakte de Oostenrijkse club vorig jaar de dubbel en kan dat dit seizoen opnieuw doen. Marsch begon zijn trainerscarrière in eigen land als assistent van de nationale ploeg. Vervolgens stond hij onder meer drie jaar lang aan het roer van New York Red Bulls.

Bij RB Leipzig krijgt Marsch onder anderen te maken met Brian Brobbey, die komende zomer transfervrij overkomt van Ajax.

Lees het hele artikel op NOS.nl

Transfernieuws verzamelt automatisch nieuwsberichten uit vrij toegankelijke openbare bronnen. De weergegeven informatie is afkomstig van reeds gepubliceerde content en dient uitsluitend ter verwijzing, doorverwijzing of samenvatting van nieuws uit externe bronnen. Waar mogelijk wordt gelinkt naar de originele publicatie.

Transfernieuws slaat geen afbeeldingen of multimedia-inhoud lokaal op. Afbeeldingen worden rechtstreeks geladen van de content delivery netwerken (CDN’s) van de oorspronkelijke aanbieders. Dit gebeurt uitsluitend wanneer deze bronnen publiek beschikbaar zijn zonder technische beperkingen.